Рада з міжнародних стандартів аудиту та підтвердження достовірності звітності (IAASB) розробила та оприлюднила стратегію та план роботи на найближчі роки. Стратегія IAASB розроблена на період з 2020 до 2023 року.

Комісія з конкуренції Великобританії в одному зі своїх нещодавніх звітів наголосила, що зовнішні аудитори мають бути абсолютно незалежними і сприйматися в компанії як сторонні інспектори, а не корпоративні радники.

Перехід аудитора від ролі лише одного з багатьох провайдерів послуг до статусу бізнес-радника, порадам якого довіряють інвестори, – це насамперед поліпшення відносин із клієнтом.

Світові тенденції у сфері впровадження новітніх технологій не оминули й систему бухгалтерського обліку. Змінивсяпроцес підготовки фінансової звітності, наразі у розвинених країнах світу використовують єдиний підхід до формування фінансової звітності в цифровому форматі.

Увесь кадровий склад аудиторської фірми можна розподілити на три категорії – А, В і С. До групи А включаються працівники, які є справді незамінними і перехід яких до конкурентів може завдати компанії неабияких збитків. Такий персонал надає компанії ексклюзивні послуги, а тому їм важко знайти заміну.

Лабораторія фінансової звітності – структурний підрозділ FRC – оприлюднила результати проведеного дослідження, присвяченого впливу високих технологій, зокрема штучного інтелекту, на корпоративну звітність. У дослідженні пояснюється, що таке штучний інтелект, де він може застосовуватися та як саме.

Колишній член Ради зі стандартів фінансової звітності Марк Сігал очолить відділ трансформації ресурсів Управління зі стандартів звітності щодо сталого розвитку (SASB).

 

Міжнародна система сертифікації бухгалтерів CMA оновлює свою екзаменаційну програму з метою збільшення уваги до технологічної складової, зважаючи на те, що управлінський облік зазнає певних змін.

Важливою складовою особистого піару керівників та партнерів аудиторських фірм є грамотна організація комунікацій. PR не був би собою без взаємодії із зовнішнім середовищем. Саме тому не слід нехтувати можливістю розміщувати інтерв’ю з об’єктом піару на сторінках спеціалізованих видань. Краще обирати саме фахові видання, рейтингові більше підійдуть політикам.

Тімбілдинг часто використовують у контексті бізнесу, його можна застосовувати до широкого діапазону дій для створення та підвищення ефективності роботи команди. Для згуртування колективу таким прийомом часто користуються аудиторські фірми.

Понад 5000 бухгалтерів з усього світу зібралися на Всесвітній конгрес бухгалтерів у Сіднеї. Цей захід проводять кожні чотири роки, розглядаючи проблеми, з якими стикаються бухгалтери.

Асоціація дипломованих бухгалтерів Канади (CPA) та Інститут дипломованих бухгалтерів Шотландії (ICAS) провели симпозіум аудиторів в Торонто, зібравши разом представників вищого керівництва компаній, наукових кіл та експертів для обговорення та визначення можливостей вирішення проблем, які можуть виникнути в майбутньому в сфері аудиту та надання впевненості.