Проект передбачає проведення циклу ознайомчих та навчальних вебінарів щодо практичного застосування XBRL, публікацію тематичних інформаційних матеріалів, залучення громадськості до онлайн-форуму у форматі питання-відповідь та багато інших заходів.

Новий проект «Навігатор по XBRL в Україні» покликаний допомогти всім компаніям впоратися з переходом на подання електронної звітності за МСФЗ-таксономією в єдиному електронному форматі, які повинні звітувати в такий спосіб відповідно до вимог Закону України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні».

Вебінарний курс «Навігатор по XBRL в Україні» складатиметься з облікового і поглибленого (технічного) модулів.

До проекту залучені національні та міжнародні експерти з МСФЗ, спеціалісти з XBRL-таксономії з багаторічним досвідом розроблення нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності та їх імплементації, учасники робочих груп проектів технічної допомоги США та ЄС щодо запровадження XBRL як стандарту звітності для фінансового сектора України, співавтори українського перекладу та розробники розширеної версії МСФЗ-таксономії, викладачі-практики МАСБА.

Старт проекту заплановано на 21 березня 2019 року. Його відкриє безкоштовний ознайомчий вебінар «Навігатор по XBRL в Україні – старт» щодо впровадження стандарту XBRL, який змінить механізм звітування в Україні.

Ключові питання відкритого вебінару:

  • огляд XBRL як стандарту ділової звітності;
  • міжнародний досвід та кращі практики XBRL;
  • статус XBRL в Україні і чого очікувати компаніям, які звітують за МСФЗ;
  • механізм функціонування єдиної Системи фінансової звітності (СФЗ) тощо.

Зокрема, слухачі дізнаються, у чому відмінність базової та розширеної МСФЗ-таксономії, як з ними працювати, яке існує програмне забезпечення XBRL. Кожен учасник вебінару зможе поставити запитання спікерам та отримати відповіді від кращих експертів.

Олена Харламова, Віце-президент Палати аудиторів і бухгалтерів України

Участь у проекті «Навігатор по XBRL в Україні» у форматі вебінарів в режимі реального часу унікальна можливість у стислі строки отримати максимум інформації у зручному форматі від експертів-практиків та обмінятися набутим досвідом. Долучившись до проекту, учасники отримають розуміння процесів електронного збору і обробки звітних даних на базі XBRL, архітектури XBRL, зможуть оцінити готовність власної технічної платформи до обміну з єдиною Системою фінансової звітності, ознайомляться з програмними інструментами роботи з МСФЗ-таксономією, створенням і валідацією власних XBRL звітів та кращими практиками переходу на XBRL.

Будьте першими! Долучайтесь до когорти професіоналів й отримуйте експертизу від провідних фахівців України і світу.

Для реєстрації перейдіть за посиланням https://goo.gl/forms/NUyzBbQswdBBfwxW2.

Більше інформації про безкоштовний ознайомчий вебінар «Навігатор по XBRL в Україні – старт»: https://preview.mailerlite.com/x9v5n9/1101893388669552362/f6m0.

12 квітня 2019 року в Києві в івент-холі OASIS відбудеться 10-й Ювілейний Форум «Корупція та корпоративне шахрайство: методи протидії і комплаєнс-стратегії».

Віце-президент Палати аудиторів і бухгалтерів України взяла участь у конференції «Роль і відповідальність аудиторів, що проводять обов’язковий аудит фінансової звітності ССІ, та стан реформи аудиторської діяльності».

У ході звітної кампанії фінансові установи, що звітують Нацкомфінпослуг, стикаються з проблемними робочими ситуаціями, що пов’язані з підготовкою та поданням звітності. Отримати відповіді на всі нагальні запитання з вуст самого регулятора, мінімізувати кількість помилок та підвищити якість звітності фінустанов покликаний спеціальний вебінар, організований Нацкомфінпослуг за підтримки ПВНЗ «Міжнародна академія сертифікації бухгалтерів і аудиторів», що відбудеться 01 лютого 2019 року з 11 до 13 години.

18 грудня у Вінниці відбувся фінал конкурсу «Професія аудитор: сучасний стан та перспективи розвитку очима молоді».

15 грудня 2018 року відбувся фінал VI Конкурсу студентських науково-практичних робіт «Міжнародні стандарти фінансової звітності: світова та національна практика, результати та перспективи».

Віце-президент Палати аудиторів і бухгалтерів України, визнаний експерт з Міжнародних стандартів фінансової звітності Олена Харламова провела у Вінниці триденний практикум «Трансформація фінансової звітності в МСФЗ-формат: методика та процедури «100+ трансформаційних коригувань».

Президент та Віце-президент Палати аудиторів та бухгалтерів України долучилися до круглого столу, організованого Практикуючою спільнотою з розвитку бухгалтерської освіти (EduCoP) в рамках регіональної програми з посилення обліку, аудиту і фінансової звітності у країнах Східного Партнерства (STAREP) Світового банку.

30 листопада в Києві у конференц-залі парк-готелю «Голосієво» Палата аудиторів і бухгалтерів України разом з ДП «Держзовнішінформ» провела практичну конференцію «Міжнародні стандарти фінансової звітності»: практика впровадження та виклики».

Палата аудиторів і бухгалтерів України разом з ДП «Держзовнішінформ», групою компаній «Де Візу», Агентством з МСФЗ, Міжнародною академією сертифікації бухгалтерів та аудиторів 30 листопада 2018 року в Києві проведе практичну конференцію «МСФЗ: практика впровадження та виклики»

Палата аудиторів і бухгалтерів України (ПАБУ) звертає увагу своїх членів-аудиторів, що 31 жовтня спливає термін подачі документів до Аудиторської палати України для внесення даних до Реєстру аудиторів та суб'єктів аудиторської діяльності

08 жовтня 2018 року Палата аудиторів і бухгалтерів України взяла участь в організації першого відбіркового туру Регіонального конкурсу студентських робіт у галузі бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту «Професія аудитор: сучасний стан, розвиток та перспективи очима молоді» (далі – конкурс).

25 вересня 2018 року Палата аудиторів і бухгалтерів України за підтримки аудиторських фірм «Надійність» та «Аудит і право» провела безоплатний семінар на тему: «Перехід з П(С)БО на МСФЗ. Вимоги, практичні аспекти та особливості»

Палата аудиторів і бухгалтерів України за сприяння аудиторських фірм Вінниччини 25 вересня 2018 року у Вінниці проведе безоплатний семінар на тему: «Перехід з П(С)БО на МСФЗ. Вимоги, практичні аспекти та особливості».