Обираючи професійне об'єднання, важливо чітко розуміти його особливості. Так, міжнародна професійна мережа передбачає використання єдиного бренду – члени однієї мережі мають однакову назву, корпоративний стиль, особливості подачі рекламних матеріалів тощо. Обравши мережу, варто пам’ятати, що доведеться цілком і повністю підпорядковуватися правилам головного офісу.

Здебільшого компанії, що входять до її складу, є окремими юридичними особами, втім, вони підпорядковуються головним офісам та керівним органам, що координують їх діяльність. Крім централізованого управління, членів мережі об'єднують єдині стандарти надання послуг, методичні матеріали і навіть спільний програмний продукт. Такі вимоги дозволяють брати участь в одному проекті її представникам з різних країн, що дуже зручно при обслуговуванні міжнародних клієнтів.

Для всіх членів мережі існує єдина система контролю якості послуг. Здебільшого вона працює у складі програмного продукту, обов'язкового для використання. За порушення передбачена система санкцій, а у випадку серйозних і систематичних − навіть виключення із мережі.

Процес набуття членства у професійній аудиторській мережі доволі непростий. Йому передує ґрунтовна перевірка, пройшовши яку можна отримати омріяний міжнародний статус. Головний офіс воліє працювати з лідерами ринку, здатними забезпечити підтримання корпоративних стандартів мережі.

Політика міжнародних професійних мереж орієнтована на максимальне розширення території своєї присутності, тож, залучаючи нових членів, вони орієнтуються на необхідність посилити свої позиції в тій чи іншій країні. Як правило, мережі мають по одному представнику в кожній країні. Хоча сьогодні трапляються й винятки з цього неписаного правила.

Попри обмеження у самостійності, членство в мережах має багато суттєвих переваг. Так, місцева аудиторська фірма може використовувати відомий у світі та потужний бренд, додаючи собі статусу. Але найголовніше, що головний офіс «ділиться» клієнтами, тож без роботи член міжнародної мережі точно не залишиться. Хороші перспективи відкриваються і для професійного розвитку персоналу. Обмін працівниками всередині мережі – звичне явище.