Європейський Союз має намір змінити порядок оподаткування міжнародної торгівлі. Уже підготований відповідний законопроект, який набуде чинності після Brexit.

Однією з новацій стане вимога сплачувати податок на додану вартість (далі − ПДВ) наперед британським бізнесом після того, як Великобританія вийде з ЄС. У результаті привід для занепокоєння з’явився у понад 130 тисяч компаній, які муситимуть сплачувати ПДВ зі всіх імпортованих з Євросоюзу товарів, що не найкращим чином може позначитися на їхніх бюджетах.

Нагадаємо, що сьогодні компанії Великобританії, що імпортують товари з європейських країн, можуть подати до податкової служби заяву про безмитне ввезення товару, а ПДВ сплачується лише після фактичної реалізації цього імпорту у країні. Це дозволяє бізнесу хоча б частково компенсувати податкові витрати до їх виплати.

Нові законодавчі вимоги поширять «імпортний» ПДВ на всі закордонні товари і змусять бізнес сплачувати податок на додану вартість авансом. І хоча в подальшому ще буде можливість звернутися за відшкодуванням цього податку, значні суми коштів за такого підходу будуть сплачуватися до того, як їх вдасться компенсувати за рахунок продажів.

Британський бізнес розкритикував новий законопроект, акцентувавши увагу на тому, що фінансовий тиск на бізнес зростатиме, а також буде займати більше часу оформлення товарів у пункті перетину кордону.