Нова Зеландія, Сінгапур і Данія продовжують лідирувати за легкістю ведення бізнесу у відомому рейтингу DoingBusiness, який щороку готує Світовий банк.

Рейтинг на 2018 рік був готовий до публікації вже на червень 2017 року. Як і завжди, дослідження ґрунтувалося на оцінці норм, які сприяють розширенню підприємницької діяльності, а також тих, що можуть обмежувати бізнес. Експерти використовують кількісні показники, за якими можна оцінити рівень сприятливості правових норм для провадження підприємницької діяльності та захисту прав власності і які дають змогу зіставити дані 190 країн – від Афганістану до Зімбабве – відповідно до змін з плином часу. 

Згідно з рейтингом Південна Корея у 2018 році обійшла Гонконг, посівши четверте місце. Відповідно Гонконг став п’ятим,  США – шостими, Великобританія – сьомою, а Норвегія – восьмою. Цьогоріч до десятки лідерів потрапила Грузія, яка торік розмішувалася аж на 16-му щаблі рейтингу. Замикає десятку країн, де вести бізнес найлегше, Швеція.

Об’єднані Арабські Емірати опинилися на 21-й сходинці, Маврикій – на 25-й. На 30 позицій порівняно з минулим роком піднялася Індія, посівши 100-те місце.

Слід зауважити, що під час складання Doing Business 2018 вперше експерти аналізували ґендерні компоненти і враховували проблемні питання, з якими можуть зіткнутися жінки під час ведення бізнесу в певних країнах.