12 вересня 2017 року Присяжний інститут управлінських бухгалтерів (Chartered Institute of Management Accountants, CIMA) презентував у ході прес-брифінгу, що відбувся в національному інформаційному агентстві «Укрінформ», перше видання Глобальних принципів управлінського обліку (Global Management Accounting Principles) українською мовою.

Присяжний інститут управлінських бухгалтерів (CIMA) спільно з Американським інститутом сертифікованих професійних бухгалтерів (American Institute of CPAs, AICPA) розробили й опублікували Глобальні принципи управлінського обліку два роки тому. Цей документ, який по суті являє собою стандарти управлінського обліку,  покликаний покращити ефективність прийняття рішень у діловому середовищі нового інформаційно-цифрового формату, якому притаманні такі характеристики, як волатильність, невизначеність, складність та неоднозначність.

Управлінський облік вперше за історію свого існування стандартизовано, адже раніше орієнтирами ведення цього виду обліку були кращі практики або зразки провідних компаній.

Глобальні принципи управлінського обліку забезпечують ефективний аналіз, який можна застосовувати до різних компаній, аби їх діяльність була більш ефективною та прозорою.

У документі приділяється особлива увага усуненню бар'єрів завдяки впливовій комунікації; виведенню на поверхню найбільш актуальних та достовірних даних для проведення їх оцінки; здійсненню аналізу, який виявляє вплив фінансових даних на цінності організації, та поширенню цілісності й довіри, які є запорукою довгострокової сталості. У структурі докладно описано, як кожен принцип застосовується у 14 різних сферах фінансової практики, починаючи від інвестиційної оцінки до скарбниці та управління грошовими коштами.

За словами Наталії Вовчук, офіційного представника СІМА в Україні, фахівця в галузі міжнародних освітніх проектів для фінансового сектору, наразі Глобальні принципи управлінського обліку доступні лише чотирма мовами – англійською, іспанською, польською та українською. Приємно, що Україна стала однією з перших, хто долучився до перекладу такого важливого для бізнесу документа рідною мовою.

Сьогодні Глобальні принципи управлінського обліку мають рекомендаційний характер, утім, є плани зробити їх обов'язковими для застосування тими компаніями, що націлені на стабільний розвиток.