За повідомленням Financial Times, четвірка найбільших аудиторських компаній, а також BDO, Mazars та Grant Thornton звернулися до Ради з фінансової звітності (FRC) з проханням зупинити перевірки якості аудиту за їх виконання, якщо вони приймають нового клієнта з високоризикових організацій з лістингом на Лондонській фондовій біржі. Ідеться про звільнення від обов’язкової перевірки на якість першого аудиту нового клієнта, оскільки, на переконання «великої четвірки», високу якість складно забезпечити під час першої перевірки, до того ж учасники аудиторського завдання перебувають у стані підвищеного стресу, чим ще більше підвищують ризик виникнення помилки.

Таке звернення значною мірою продиктовано тим, що посилений фінансовий контроль і збільшені штрафи у Великобританії змушують компанії, що належать до категорії високого ризику, шукати можливості пройти аудит саме в таких досвідчених аудиторів, як «велика четвірка» та великі компанії, які до неї не увійшли, навіть якщо їхні послуги значно дорожчі. Представники усіх семи компаній, які є лідерами британського ринку аудиту, брали участь у переговорах із FRC.

Аудитори аргументували свою позицію тим, що послаблення в будь-якому разі повинні бути, адже в іншому разі існує велика ймовірність того, що нових клієнтів просто перестануть брати або ж все-таки братимуть, але при цьому будуть дуже обережними з відбором кандидатів на завдання, а це також не призведе до позитивних зрушень – молодим кадрам не будуть надавати можливості для навчання в «польових» умовах. Прикладом таких послаблень, які запропонували на розгляд регулятора, могло би бути виключення із загальної статистики результатів аудиторських перевірок високоризикових компаній за перший рік співпраці.