Асоціація присяжних сертифікованих бухгалтерів (АССА) та Міністерство фінансів Казахстану виступили з ініціативою на підтримку впровадження в країні Міжнародних стандартів фінансової звітності для організацій громадського сектору (IPSAS).

Державному аудитору в Казахстані зараз потрібно отримати міжнародну сертифікацію, щоб мати можливість для кар’єрного розвитку в уряді Казахстану. Ця нова політика щодо управління персоналом впроваджується у державному секторі в 2021 році.

АССА запропонує державним чиновникам отримати Сертифікат АССА з міжнародних стандартів бухгалтерського обліку в державному секторі (CertIPSAS) російською мовою. Ця ініціатива також передбачає навчання інструкторів, які навчатимуть CertIPSAS інших державних чиновників. Понад 400 державних службовців у Казахстані вже пройшли навчання та зареєструвалися для участі в CertIPSAS Russian. Планується, що протягом року така можливість буде доступна у всьому державному секторі Казахстану.

Очільник комітету державного внутрішнього аудиту Міністерства фінансів Казахстану Берік Нажмідєнов зазначив: «Цей масштабний проєкт у співпраці з АССА та Академією державного управління при Президентові Казахстану є важливим кроком у впровадженні IPSAS в Казахстані, що дає змогу державним службовцям відповідати міжнародним вимогам.

Оскільки АССА добре відома своєю кваліфікацією та відданістю підтримці передового досвіду в управлінні фінансами в державному секторі, ми вважаємо, що за підтримки організації наші співробітники можуть отримати відповідні професійні знання та навички, щоб служити суспільним інтересам та стати хорошими інструкторами, які сприятимуть сталому прийняттю Міжнародних стандартів фінансової звітності для організацій громадського сектору».

Директор з питань ринкового партнерства та визнання АССА Стівен Шилдс (Stephen Shields) сказав: «Ця ініціатива ґрунтується на міцному та ефективному партнерстві АССА з Міністерством фінансів Казахстану і є критичним кроком у планах уряду Казахстану щодо подальшого вдосконалення навичок фінансової звітності в громадському секторі в Казахстані.

АССА співпрацює з суб’єктами громадського сектору, аби допомогти їм отримати передовий досвід фінансового управління громадським сектором з акцентом на економічність, ефективність та результативність. Наша кваліфікація розроблена для сприяння розвитку фінансових можливостей, необхідних організаціям громадського сектору для ефективного управління фінансами та державними коштами.

Нашим флагманським продуктом у цій галузі є CertIPSAS, який успішно складено тисячами фахівців у галузі фінансів громадського сектору у всьому світі. АССА рада співпраці з Міністерством фінансів та Урядом Казахстану з реалізації цієї важливої ініціативи, що має на меті запропонувати отримання міжнародно визнаної кваліфікації працівникам громадського сектору Казахстану, а також створення можливостей для отримання якісної освіти».

Казахстан є першою країною в регіоні СНД, яка прийняла IPSAS на рівні урядової ініціативи.