Рада з нагляду за бухгалтерською звітністю публічних компаній США (PCAOB) поновила угоду про співпрацю з французьким регулятором ринку аудиторських послуг – Вищою радою незалежних аудиторів (Haut Conseil du Commissariat aux Comptes, H3C).

Угода передбачає співпрацю між двома організаціями у сфері нагляду за аудиторськими фірмами, що знаходяться в юрисдикції обох регуляторів.

Голова PCAOB Вільям Данке (William Duhnke) сказав: «Ця угода є ще однією віхою в розвитку наших давніх і конструктивних відносин з H3C. Обидві організації поділяють тверду відданість міжнародній співпраці як засобу підвищення якості аудиту та посилення захисту інтересів інвесторів».

PCAOB та H3C вперше уклали угоду про співпрацю в 2013 році, вона була продовжена в 2016 році, але втратила чинність у 2019 році. Окрім забезпечення основи для проведення спільних інспекцій, угода 2021 року також передбачає обмін конфіденційною інформацією з дотриманням норм чинного законодавства Франції та Закону Сарбейнса-Окслі в США. PCAOB та H3C також уклали угоду щодо передачі персональних даних до PCAOB.

Відповідно до Закону Сарбейнса-Окслі, PCAOB здійснює нагляд за діяльністю та перевіряє фірми, які проводять аудит американських державних компаній, а також брокерів та дилерів. Приблизно 850 фірм, які зараз зареєстровані в PCAOB, розташовані за межами США в 92 країнах.