Карантинні обмеження посилюються. Держава намагається захистити людей, усіляко підтримуючи самоізоляцію з метою уповільнення темпів поширення небезпечної коронавірусної інфекції.

Аудиторські компанії здебільшого являють собою не надто великі колективи. Пандемія внесла свої корективи в їх діяльність. Поки люди домують, керівництво мізкує, як уберегти своїх працівників, приймаючи не зовсім популярні рішення. Скажімо, вимушені відпустки або скорочення робочих годин. Між тим, люди – це основний актив аудиторського бізнесу.
Як їх уберегти в ці непрості часи? Із цим питанням ПАБУ звернулася до керівників аудиторських фірм.

Насамперед зараз важливо подбати про безпеку. Переведіть усіх, кого можливо, на дистанційну роботу. Також не ігноруйте питання матеріальної безпеки. Якщо через певні обставини виникає необхідність скоротити частину винагороди, відкрито заявіть про це, щоб люди розуміли ситуацію й вносили коригування у власні плани.

Топменеджмент аудиторських фірм радить звернути увагу на ефективні комунікації. Ваша команда повинна знати, що відбувається. Спілкуйтеся з людьми, використовуючи сучасні засоби зв’язку – пошту, месенджери, телефон. Проводьте відеозустрічі, організовуйте спільні чати. Не тримайте людей в інформаційному вакуумі.

Президент аудиторської фірми «Де Візу» Олександр Бойко зауважив: «Завантажте персонал роботою. Це не тільки відволікає людей від тривожних думок, а й допомагає бізнесу втриматися «на плаву» і навіть зростати. Що більш гнучким буде ваш бізнес, то більше шансів у нього додати собі бонусів у кризові часи. Вимагайте від персоналу максимально зараз».

Віддалена робота має багато переваг. Вона дає змогу оцінити реальний результат кожного.
Не виключено, що після кризи ви краще зрозумієте цінність вашої команди, її результативність і лояльність.