Згідно з дослідженням, проведеним постачальником програмного забезпечення для управління витратами Compleat Software, 51% британських фінансистів переконані, що їхні компанії поспішили з упровадженням програмного забезпечення для вирішення фінансових завдань протягом останніх 12 місяців, аби відповідати новим вимогам та викликам у сфері звітування, як, наприклад, Making Tax Digital (MTD).

Троє з 10 респондентів заявили, що вони «наспіх» обновили своє бухгалтерське програмне забезпечення впродовж останніх шести місяців, аби впевнитись, що їхня діяльність відповідає новим нормам.

Застосування MTD викликало занепокоєння багатьох компаній через затримку імплементації програми, тому багато бухгалтерських фірм не були впевнені, який саме характер матимуть нові вимоги.

У квітні 2019 року уряд Великобританії впровадив MTD для податку на додану вартість (ПДВ), вимагаючи від компаній, чий обіг коштів на той момент перевищував поріг реєстрації ПДВ у 85 тисяч фунтів стерлінгів, вести цифрових облік ПДВ та надавати декларації з ПДВ за допомогою програмного забезпечення, сумісного з MTD.

Генеральний директор Compleat Software Ніл Робертсон (Neil Robertson) зауважив, що зміни у сфері звітування змусили британські компанії автоматизувати складання фінансової звітності, а MTD стала першим кроком до повної автоматизації фінансової звітності.

«Лише погляньте на Бразилію, Аргентину чи країни ЄС, і ви отримаєте наочний приклад того, що чекає компанії Великобританії в майбутньому. Уряди цих країн хочуть запровадити вимогу цифрової реєстрації всіх рахунків, які фірма виставляє своїм клієнтам, аби влада могла моніторити їхні доходи та забезпечити сплату податків», – заявив Робертсон. Впровадження MTD – це лише маленький крок, який повинен змусити британські компанії та бухгалтерські фірми систематично розширювати автоматизацію своєї діяльності, аби мати можливість відповідати системі оподаткування наступні декілька років».