Фінансові департаменти зарубіжних компаній не дуже охоче замінюють людей на роботів, якщо йдеться про підготовку фінансової звітності. Дослідницька компанія Gartner попереджає, що в такий спосіб компанії втрачають значні можливості щодо підвищення ефективності. Про це повідомляє діловий портал CFO.

Як показало дослідження Gartner, менше третини фінансових департаментів, які почали впроваджувати в себе роботизацію бізнес-процесів, використовують її для підготовки фінансової звітності. До такого висновку експерти дійшли на основі опитування понад 150 керівників бухгалтерських підрозділів, метою якого було визначити переваги роботизації бізнес-процесів в обліку.

«Попри те, що 88% керівників заявляють про намір впровадити роботизацію протягом року, ми постійно спостерігаємо нерішучість, коли йдеться про застосування роботизації в процесах підготовки фінансової звітності», – заявив Денніс Геннон (Dennis Gannon), віцепрезидент з досліджень фінансової практики Gartner. При цьому Геннон додав, що фінансові департаменти, які все-таки зважилися на експеримент із впровадженням роботизації у фінансовій звітності, відзначили низку переваг. Так, вдалося скоротити час на підготовку фінзвітності, зменшити кількість технічних помилок та вивільнити ресурс для розвитку основного бізнесу.