Рада з міжнародних стандартів бухгалтерського обліку (International Accounting Standards Board, IASB) запропонувала внести зміни до Міжнародного стандарту бухгалтерського обліку 37 «Резерви, умовні зобов’язання та умовні активи», аби уточнити, які витрати потрібно брати до уваги під час оцінки збитковості угоди.

Компанія вважає угоду збитковою (обтяжливою), якщо витрати, які передбачає її виконання, перевищують очікувану економічну вигоду.

IASB висунула пропозицію включити до витрат, необхідних для виконання угоди, додаткові платежі, наприклад, вартість матеріалів, а також здійснювати розподіл витрат, пов’язаних з угодою (скажімо, амортизаційні витрати на обладнання, яке компанія використовує з метою виконання угоди).

Ці зміни здебільшого стосуватимуться компаній, що провадять діяльність у сфері виробництва, будівництва та надання послуг.

Зауваження й рекомендації щодо запропонованих змін до Міжнародного стандарту бухгалтерського обліку 37 «Резерви, умовні зобов’язання та умовні активи» можуть подаватися до IASB до 15 квітня 2019 року.