Пандемія COVID-19 стала драйвером змін і небачених досі трансформацій. Багато компаній, які раніше опиралися цифровізації бізнесу, прийняли її як неминучу буденність. Більшість із них успішно адаптувалися до ситуації й поступово охоплюють дедалі більшу частку ринку, витісняючи конкурентів.

Міжнародна рада зі стандартів фінансової звітності для організацій громадського сектору оголосила про те, що вже з першого січня наступного року більшість місць її правління буде відведена представницям прекрасної статі: десять жінок проти восьми чоловіків.

Британська Рада з фінансової звітності представила свій висновок щодо практики застосування альтернативних (не обумовлених стандартами) показників біржовими організаціями, у якому містяться заклики до підвищення прозорості розрахунків і реконсиляції зі стандартними показниками відповідно до МСФЗ або US GAAP.

Financial Economists Roundtable (FER) – утворена в 1993 році група високопоставлених фінансових економістів зі значним внеском у розвиток економічної теорії – поділилася думками щодо майбутніх вимог до розкриття інформації щодо «сталих» факторів, які в США готується ввести Комісія з цінних паперів і бірж.

На зустрічі Міжнародного форуму розробників облікових стандартів (International Forum of Accounting Standard Setters, IFASS) під час виступу представники Новозеландської ради із зовнішньої звітності (XRB) розповіли про свою роботу над новим стандартом кліматичної звітності, яка просувається досить активно.

Програмний продукт для роботи фахівців у сфері обліку й аудиту – must have сьогодення. Висновки незалежного аудитора повинні бути якісними, інформативними та виконуватись максимально швидко. Світ починає працювати на високих швидкостях, тож будь-які зволікання в роботі аудитора можуть суттєво вплинути на якість його послуг. Сучасні програми для аудиту сприяють прискоренню процесів, водночас не погіршуючи якість. Хмарні технології, програми для планування робочого дня, спільна робота в команді дають змогу в рази підвищити якість аудиторських послуг.

За прогнозами експертів, уже в найближчі п’ять років обов’язковими атрибутами чи не кожної успішної компанії стануть проєктний підхід до бізнесу і використання data-driven рішень, машинного навчання та штучного інтелекту, а також сучасних способів комунікації та безперервного трекінгу ефективності персоналу. Уміння швидко змінюватися в умовах постійної цифровізації – ось головна конкурентна перевага, яку варто взяти до уваги. Тому й не дивно, що більшість фірм проходять через цифрову трансформацію бізнесу, що зумовлено зростанням популярності нових технологій і розумінням їх переваг.

Дослідження «Етичні аспекти впровадження ШІ», проведене АССА спільно з CA ANZ, показало, що професійні фінансисти з їх прихильністю етичним нормам можуть направляти організації з відповідального шляху впровадження технологій штучного інтелекту (ШІ). Незважаючи на потенційно величезні переваги, його широке застосування вимагає відповідального підходу фахівців зі сфери фінансів.

Світ невідворотно змінився під впливом пандемії та обмежень, які тривають досі. Компанії намагаються підлаштуватися до нових умов діяльності, трансформуючи бізнес-процеси, стилі управління і підходи до роботи з клієнтами.

Рада з фінансової звітності Великобританії (FRC) оприлюднила огляд чинної практики корпоративних розкриттів з теми довгострокової стійкості та сталого розвитку, де виявила кілька проблемних сфер, що потребують істотних поліпшень. Вони особливо важливі з урахуванням впливу пандемії COVID-19, що додала невизначеності довгостроковим перспективам багатьох британських компаній.

Штучний інтелект (ШІ) повинен бути етичним. Фінансистам необхідно сприяти встановленню взаємозв'язків між технологіями ШІ та екологічним, соціальним та корпоративним управлінням (ESG). Про це йдеться в дослідженні «Етичні аспекти впровадження ШІ», проведеному АССА і CA ANZ.

Фінансовим регуляторам і центральним банкам не варто передчасно і різко знімати введені на тлі пандемії заходи підтримки, оскільки ситуація найближчим часом поки що залишиться невизначеною. Таку думку висловили представники Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР).

Американська Рада із стандартів фінансової звітності (FASB) внесла зміни до стандартів з розділу 820 «Оцінка справедливої ​​вартості», які здатні підвищити корисність фінансової звітності для інвесторів та інших її користувачів. Основна мета – поліпшити порівнянність фінансової інформації за інвестиціями в цінні папери (інструменти капіталу), які мають певні контрактні обмеження, що перешкоджають їх продажу, але які при цьому повинні оцінюватися за справедливою вартістю.