15 грудня 2018 року відбувся фінал VI Конкурсу студентських науково-практичних робіт «Міжнародні стандарти фінансової звітності: світова та національна практика, результати та перспективи» (далі – Конкурс).

Організаторами заходу, який проходить вже вшосте, виступили Палата аудиторів і бухгалтерів України, Міжнародна академія сертифікації бухгалтерів і аудиторів (МАСБА), Агентство з МСФЗ та Institute of Certified Financial Managers UK in Ukraine. Конкурс тривав із вересня по грудень 2018 року.

Фінал студентського змагання відбувся в Києві. До столиці приїхали фіналісти з різних міст України і гідно боролися за перемогу.

Кожен фіналіст захищав свою роботу перед членами журі, до складу якого увійшли Віце-президент ПАБУ Олена Харламова, кандидат економічних наук, доцент, експерт з обліку і фінзвітності, фінансовий директор ТОВ «Віжн партнер» Оксана Чумак та директор Institute of Certified Financial Managers UK in Ukraine Олена Хорікова.

Цьогоріч талановиті студенти приділили увагу питанням транспарентності фінансової звітності за МСФЗ, методики дисконтування, оцінки за справедливою вартістю, відображення землі та інвестиційної нерухомості у звітності за МСФЗ тощо.

За результатами публічного захисту робіт було визначено переможців. Перше місце посіла Юлія Корецька з роботою “Транспарентність фінансової звітності, складеної за МСФЗ, як інструмент антикорупційної діяльності в Україні”. Вона представила Житомирський державний технологічний університет. Друге місце поділили студентки Сумського державного університету Ірина Ганус та Ксенія Новак. Їх робота “Дисконтування та справедлива вартість у фінансовій звітності за МСФЗ” отримала «срібло». Третє місце дісталося Антоніні Потьомкіній з Одеського національного економічного університету за дослідження “Практика впровадження МСФЗ в українські підприємства: досвід і проблемні питання на прикладі ПАТ «Київстар».

Переможці Конкурсу отримали призи, серед яких сертифікати на безкоштовне навчання та проходження іспитів за міжнародними сертифікаційними програмами і можливість проходження практики у провідних аудиторських компаніях України тощо.

Усі охочі студенти-фіналісти долучилися до асоційованих членів Палати аудиторів і бухгалтерів України. Тези переможців будуть опубліковані на сторінці відкритої міжнародної інтернет-конференції “МСФЗ: дослідження, наука, практика, імплементація”.

Олена Харламова, Віце-президент Палати аудиторів і бухгалтерів України

Ми дуже задоволені результатами цьогорічного конкурсу. Рівень учасників із кожним роком зростає і це дуже гарний знак для нашої професії і держави. У наступному році плануємо підвищити його статус і вивести на новий рівень. Палата аудиторів і бухгалтерів України і надалі підтримуватиме талановиту молодь, спонукаючи її зі студентської лави розвивати професію, знаходити в ній натхнення та приносити своєю працею користь суспільству.

23photo45