30 листопада в Києві у конференц-залі парк-готелю «Голосієво» Палата аудиторів і бухгалтерів України разом з ДП «Держзовнішінформ» провела практичну конференцію «Міжнародні стандарти фінансової звітності»: практика впровадження та виклики».

Партнерами заходу виступили Міжнародна академія сертифікації бухгалтерів і аудиторів (МАСБА), група компаній «Де Візу», Агентство з МСФЗ. Генеральним інформаційним спонсором конференції став журнал «Аудитор України».

Захід відкрили директор ДП «Держзовнішінформ» Богдан Дубас та президент Палати аудиторів і бухгалтерів України, президент групи компаній «Де Візу» Олександр Бойко. Вони висловили сподівання, що широке впровадження МСФЗ сприятиме позитивному іміджу України серед світових інвесторів та стейкхолдерів, додасть українському бізнесу прозорості та впевненості, незважаючи на ті буремні часи, які наша країна переживає сьогодні.

Перша сесія конференції була присвячена новелам законодавства та викликам у сфері обов'язкового застосування МСФЗ. Слово дали регуляторам, державним відомствам і установам, а також міжнародним організаціям.

Розпочав сесію директор департаменту управління державною власністю Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Роман Кропивницький. Він розповів про фінансове планування державних підприємств у контексті застосування МСФЗ.

Далі виступили представники Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР). Свій виступ вони присвятили стану впровадження МСФЗ-таксономії та XBRL-формату звітності. Ці тренди вже не майбутнього, а сьогодення. Тож потрібно розуміти їх і застосовувати в роботі.

Про практичні аспекти впровадження нефінансової звітності в Україні, а саме звіт про платежі на користь держави, говорила Яна Олейник, представник Академії фінансового управління. Нагадаємо, цей документ містить деталізовану інформацію про податки, збори та інші платежі підприємств, належні до сплати на користь держави. Він подається підприємствами, що здійснюють діяльність із видобутку корисних копалин загальнодержавного значення або заготівлю деревини, і при цьому становлять суспільний інтерес.

Долучився до розмови і Світовий банк. Його представник – координатор Регіональної програми з посилення аудиту та звітності у країнах Східного Партнерства (STAREP), консультант із фінансового менеджменту Наталія Коноваленко, яка прибула на захід прямо з Відня, де проходила конференція щодо глобальних трендів у сфері обліку, поділилася почутим. Зокрема, вона розповіла, яким чином сьогодні технології впливають на бізнес, суспільство і корпоративну фінансову звітність.

Своїм виступом підсумував першу сесію виконавчий директор ДУ «Офіс із залучення та підтримки інвестицій» Микола Осійчук, який окреслив роль і місце МСФЗ у спілкуванні з інвестором та залученні інвестицій.

Друга сесія конференції була присвячена методології та алгоритму переходу на МСФЗ і стала її справжньою квінтесенцією. Модератор заходу – визнаний експерт з МСФЗ, віце-президент ПАБУ, генеральний директор з Агентства МСФЗ та партнер групи компаній «Де Візу» – Олена Харламова очолила цей тематичний блок та виступила із практичною доповіддю. Вона акцентувала увагу керівників та очільників фінансових служб компаній, що переходять на МСФЗ, на ключових кроках переходу та дала рекомендації щодо переходу нові стандарти та складання МСФЗ-звітності.

Практика застосування МСФЗ стала тематичною основою третьої сесії конференції. Своїм досвідом переходу на МСФЗ поділилася заступник головного бухгалтера зі звітності ДП «Енергоатом» Ольга Пилипенко. Про наслідки переходу та уникнення потенційних ризиків розповів заступник головного бухгалтера з податкової звітності ДП «Адміністрація морських портів» Олександр Войціх. Досвід практиків виявився дуже корисним для учасників конференції, оскільки дав змогу зрозуміти реалії впровадження МСФЗ.

У рамках третьої сесії поговорили і про МСФЗ у контексті податкової оптимізації. Про конкретні шляхи та ризики розповів Юрій Циганок, керівник податкової та бухгалтерської експертизи компанії «Ліга:Закон».

Не оминули увагою і питання справедливої вартості активів, що є передумовою якісної трансформації та переходу на МСФЗ. З такою доповіддю виступив сертифікований оцінювач, директор Оціночної фірми «Де Візу» Андрій Боголюк.

Чи можливо автоматизувати процес трансформації фінансової звітності? Зважаючи на можливості новітніх технологій, це здається абсолютно реальним. Директор CaseWare Ukraine Дмитро Ткаченко розповів про потенціал спеціалізованого програмного забезпечення, що дозволяє в рази заощадити час на трансформацію, втім не позбавляє необхідності висловлення професійного судження експертами.

Підсумувала захід його модератор Олена Харламова. Вона застерегла учасників від можливих помилок, пов'язаних із переходом на МСФЗ, дала експертні поради, як зробити такий перехід максимально комфортним та коректним і побажала всім не втрачати оптимізму на цьому непростому шляху.

12134681011IMG 5984IMG 5990IMG 6007IMG 6025IMG 6026