18 грудня 2017 року Громадська спілка «Палата аудиторів і бухгалтерів України» (далі − ПАБУ, Спілка) провела для своїх членів безоплатний вебінар на тему «Огляд і аналіз типових помилок при підготовці приміток до фінансової звітності з урахуванням зауважень регуляторних органів».

Консультантом-тренером вебінару стала Тетяна Зацерковна, заслужений економіст України, заступник голови Громадської ради при ДФС у м. Києві, член Громадської ради при Нацкомфінпослуг, член Консультаційної ради при НКЦПФР, DipIFR(AССА), сертифікований аудитор, яка також є членом ПАБУ.

Актуальність обраної для вебінару теми пояснюється численними зауваженнями регулятора до поданої фінансової звітності компаній, а саме щодо недостатності розкриття інформації у примітках до неї. Такий недолік позначається і на долі аудитора, який підтвердив таку звітність і несе відповідальність за інформацію, зазначену в ній.

Вебінар спрямований сприяти зменшенню ризиків для аудиторів при підтвердженні фінансової звітності шляхом ширшого розкриття її окремих статей у примітках, аби уникнути подвійного трактування інформації користувачами, реальної оцінки фінансового стану і можливих перспектив діяльності компаній.

Більшість часу, відведеного на вебінар, було приділено розгляду положень Міжнародного стандарту бухгалтерського обліку 1 «Подання фінансової звітності» (далі − МСБО 1). Зокрема, які вимоги МСБО 1 висуває до фінансової звітності, яка інформація повинна бути розкрита у примітках, як і в якому порядку її подавати, що необхідно для правильного розуміння зазначених даних тощо.

Під час вебінару слухачі мали можливість поставити у режимі реального часу запитання, на які одразу ж отримували фахові відповіді.

По завершенні заходу Тетяна Зацерковна подякувала усім, хто зміг долучитися до  професійного діалогу. Вона побажала слухачам розвитку бізнесу і притоку клієнтів, а також привітала усіх з прийдешніми новорічними святами і Різдвом Христовим.

Вебінар отримав схвальні відгуки учасників, що підтверджено численними словами вдячності лектору за надану актуальну практичну інформацію.